Nalezenci 2011-2012

Kříženec jezevčíka nalezen mezi obcemi Stupná a Bělá

1.1.2011 ve večerních hodinách byl mezi obcemi Bělá a Stupná nalezen kříženec jezevčíka. Pejsek je v současné době u nálezců v Lázních Bělohrad.


12.1.2011.Asi před měsícem byla v Rovensku pod Troskami nalezena stará fena kokršpaněla. Fenka byla ve špatném stavu a nálezkyně nepředpokládala, že by jí mohl někdo postrádat. Fenku už dále u sebe mít nemůže, proto pro ní hledáme alespoň domácí depositum.


22.1.2011 byl u Máchovky kousek od Kumburku nalezen zlatý retrívr. Je přátelský, bez problémů nastoupil do auta. Neměl obojek.

Pejsek se jmenuje Ben a jeho páníček ho u nás našel 24.11.2011. Beník utekl z procházky pravděpodobně za hárájícími fenami.


Dne 4.2. 2011 byla na brdě nalezena tato fenka jezevčíka. Prý se asi 2 týdny toulala v okolí.


12.3.2011 večer jsme přivezli anglického kokršpaněla, který se toulal podle svědků několik dnů okolo Lužan, Chotče. Pejsek byl určitě opečováván, umí povely, je kontaktní, milý a evidentně zvyklý na psy a lidi. Má kupírovaný ocásek.
Barva černá s pálením, dle zubů se zdá mladý.
Teď je velmi zanedbaný, špinavý, zacuchaný, vyhublý . Tetování nemá, čip zjistíme zítra na veterině.

13.3.2011 byly jsme s pejskem na veterině. Byly mu nalezeny 3 nádory, u oka v uchu a obrovský na slezině. Nejspíš ještě dnes půjde na operaci, pokud mu nebude zjištěna leukémie.

Troufáme si tvrdit že byl vyhozen právě z těchto zdravotních důvodů.

13.3.2011 ve 20.00 hod. večer jsme se dozvěděli výsledky krve. Bohužel pejsek leukémii měl. Museli jsme ho proto nechat utratit.

Teď už bezbolestně běhá za duhovým mostem…


Našla se tato dospělá kočička. Od 28.3. se zdržuje u jednoho baráku.
Je velice mazlivá, na přivolání přiběhne a tulí se. Není vyhublá a srst má krásnou, určitě se netoulá dlouho. Se psy ani s dětmi nemá problém.
Určitě byla zvyklá žít vevnitř, večer mňouká za oknem a chce dovnitř. Nikdo si jí tu ale nechat nemůže 🙁
V jejích předcích asi figurovala angorská kočka, je krásně huňatá.
Hledáme pro ní případně i nový domov nebo alespoň dočasné depositum, aby nemusela být venku.

Kočička našla 3.4.2011 nový domov V Pěnčíně u Jablonce nad Nisou.


17.4.2011 odpoledne byl odchycen tento malý pejsek, pobíhající v centru Nové Paky. Pletl se mezi auty. Pejsek je mladý. Má kožený obojek.


5.května k nám pán dovezl tuto fenku, která ležela před Horkama u St. Paky u silnice. Bál se, zda není zraněná. Fenka je v pořádku, zdá se mladá a dobře živená.

Fenku jsme „pracovně“ pojmenovali Bianca.

11.5. jsme byly s fenkou na veterině, váží 31kg a věk odhadli na 2-3 roky.


V sobotu 7.7.2011 se toulalo po Staré Pace toto odrostlé kotě. Nechybí někomu? Akutně hledáme domácí depozitum do kterého by mohlo jít.


7.5.jsme byli informováni, že na Kumburku je malá fenečka. Po příjezdu a výšlapu kopce, jsme zjistili, že musíme vylézt ještě na kus hradby, kde se fenečka ukrývala. Člověk by si myslel, že se tam fenka ukryla, ale po chvíli jsme zjistili, že nemůže na nohy, něměla v nich žádný cit.. 
Po malém přemlouvání jsme ji snesli dolů a po chvíli se dokonce skamarádili, byla z nás vyděšená k smrti. Shodli jsme se, že ji tam musel někdo dát. 
Po krátkém vyšetření na veterině jsme zjistili, že fenka nejspíš byla přetažená po zádech tupým předmětem, má narušené perif. nervy na zadních končetinách- pravděpodobně. Ještě nás čeká rtg. 
Je to milá malá fenečka, která si asi nezažila nic dobrého. Pokud by se diagnoza s narušenými nervy potvrdila, je otázkou, zda je to vyléčitelné. Stav se časem může i zhoršovat, ale zatím doufáme jen v to nejlepší. Fenka je zatím v teple, má misku s jídlem a svůj pelíšek. Pojmenovali jsme ji Gina ..
Pokud Vám je povědomá, určitě se nám ozvěte.


10.5. se na Pecce na koupališti našlo toto štěně, potulovalo se zde prý několik dnů. Pejsek má pár drobných šrámů, ale jinak je zdravotně v pořádku. Stáří bylo odhadnuto cca na 6 měsíců a pejsek doroste asi do velikosti německého ovčáka.

Hledáme majitele, pejsek je momentálně v depozitu v Borovnici.


Dobrý den, chtěli bychom Vás požádat o pomoc  při hledání majitele feny, která se našla dnes, t.j. 8.6.2011 v dopoledních hodinách,v blízkosti kapličky, která se nachází u silnice z Hostinného do Čermné (na místě byla viděna již  večer předchozího dne). Pes byl umístěn v zařízení  Městské správy Hostinné.


12.6.2011 byl v Nové Pace nalezen tento pes. Zmateně pobíhal po silnici. Nemá obojek, je hubený, vystrašený, opatrný a dlouho se nenechal odchytit.


29.6.2011 byl v Nové Pace na Slovanech odchycen tento pejsek. Je starší, kastrovaný, na krku měl řetízkový stahovák.


14.7. byl nalezen v Nové Pace u benzíny NO – bez čipu, tetování. Dle vet. ve velice špatném výživovém stavu, stáří cca 8-11 let. Na krku měl pouze stahovák. 
Je velice hodný. Má nemocné kyčle
.


3.8. byl nalezen na Pecce tento labrador. Je hezky živený, ale bez obojku, tetování nebo čipu. Údajně tam vyčkával na fenku před barákem. Pokud víte komu pejsek patří, nebo tušíte, určitě se ozvěte. Jelikož utekl za hárající fenkou, může být zdaleka. Pozn.znamení: tahá na vodítku, ze začátku vrčel ( asi ze strachu).


8. 8. 2011  byl okolo 22 hod. nalezen na sídlišti tento pejsek.

9.8.2011 se pejsek vrátil k majitelům.


Dne 24.8.2011 byla v bývalé zahrád. kolonii (nad ,, Bahňákem“) nalezena tato asi rok stará fenečka. Umí základní povely, a je moc milá. Vypadá udržovaně, neměla ani obojek..


28.8.2011 byla na síldišti v Nové Pace nalezena tato fenka. 
Jedná se o starší fenečku, je moc mílá a určitě někomu chybí. Na sobě měla pouze hnědý kožený obojek.


6.9.2011 byl v Nové Pace nalezen tento drsnosrstý jezevčík, pes asi 1 – 2 roky starý. Od rána se pohyboval poblíž náměstí.

Pejsek se dne 23. 10. vrátil domů.


17.10 byla v Heřmanicích v lese nalezena tato fenka špice. Bez známky!

Fenečka se dne 28. 10. vrátila zpět k původnímu majiteli.


Dne 31.10.2011 byla odchycena ve Vrchovině tato fenka ridgebacka nebo jeho křížence.

Fenečka měla možná nějakou kolizi, protože má zhmožděnou zadní nožku. Nic vážného, dostala lék proti bolesti.


Tato kočička byla dne 29.10. nalezena v Jičíně. Nevypadá, že by byla zanedbaná, ale z okolí nálezu údajně nikoho není.


O Barunku se dosud nikdo nepřihlásil. Není pravděpodobné, že by utekla, protože je hrozně hodná. Drží se nás a nemá nejmenší tendenci vzít roha. Při kontrole UZ se zjistilo, že má na děloze cysty, proto jsme se rozhodli pro okamžitou kastraci. Tu Barunka podstoupila v pondělí 19.12. a je vzorná pacientka. jen musíme doladit to čúrání doma. Ale kdo by si doma necvrkl po kastraci, že…

Barunka našla nový domov 14.1.2012 v Lázních Bělohrad.


Dne 27. 12. večer byl v Lázních Bělohradě (ul. Zahradní) nalezen britský kocourek. Seděl uprostřed silnice, kňoural a běžel k lidem. Zdá se, že někomu utekl z domova, vypadalo to, že venku není zvyklý. Je hodný, socializovaný, nebyl vyhladovělý, ale je spíše hubenější.


Dnes odpoledne byl v NP nalezen tento bígl. Je to kluk, neměl obojek. Tetování jsme zatím nehledali. Hledáme majitele – byl nalezen v ul. 3.Května v Nové Pace, pravděpodobně utekl za fenkami.

Pejska si vyzvedli původní majitelé, kterým utekl.


18.1.2012 večer byl nalezen mladý/mladá kocourek/kočička asi půl roční (odhadem) v Nové Pace ulici Kumburská. Je v depozitu! Hledáme majitele.


V sobotu ráno (25.2.) byl odchycen pejsek, který pobíhal ve Vrchovinské ulici na konci nové Paky. Přebíhal po hlavní silnici v silném provozu. Odvezli jsme ho do záchytných kotců k Pedersenům.Pejsek je střední, spíš menší, má hnědé oči a růžový čumáček, tenký obojek s motivem hadí kůže a známku MÚ Nová Paka.

Míša se 26.2.2012 vrátil domu.


27.2.2012 ráno byl v Krsmoli nalezen tento mladý hladkosrstý jezevčík. Na sobě měl pouze obojek – viz. foto. Čip jsme zatím nezjistili. Známku nemá. Hledáme majitele!

Tonda našel nový domov !


Dobrý den,
obracíme se na Vás prosbou – na Mladějově v Čechách se údajně asi 4 dny potuloval malý černý pes, ne moc starý. Na krku má modrobílý obojek. Je to hravý chlupáč, má se k světu.. Zatím je u nás, ale rádi bychom ho vrátili páničkovi. Kdyby ho někdo sháněl, příp. poznal na fotce, ať nás kontaktuje


Dobrý den, žádáme Vás o umístění informací o nalezeném psu – fence labradora.

Pes se prozatím nalézá v rukou paní Dany Tunové.Fenka byla nalezena již v pátek a doposud se po ní nikdo neshání…?

Labradorka je zpět doma !


Dnes 16.3. byl v Lánech u Lázní Bělohrad odchycen irský setr cca 6 let starý. Už víc jak týden pobíhal po okolí. Nemá čip ani tetování. Na sobě měl kožený obojek. Hledáme majitele!

18.3.2012 Pejsek se vrátil domu.


Hledá se majitel jezevčíka. Pes se toulal po Bělohradě, odychcen byl v ul. Barákova. Je starý a vyčerpaný. Vypadá dobře živený. Na krku má látkový obrázkový obojek.

Pejsek už je doma ve Svatojásnkém Újezdu u LB,je mu už dědečkovi skoro 17 let.


Dne 20.4. se našel boloňský psík – pes. na Vinohradech u finančního úřadu v Nové Pace. Nemá tetování ani známku s obojkem. Hledáme majitele !!

Pejsek se 21.4.2012 vrátil domů.


Hledáme majitele nalezeného psa – německý ovčák. Psa jsme nalezli ve čtvrtek 19. dubna večer u silnice poblíž města Sobotka.Byl pohublý a hladový,na krku měl obojek proti klišťatům a stahovací řetízek. Je cvičený.