Nalezenci 2015

Argo II.

Roční kříženec RTW Argo, padesátikilový mazel s velkým srdcem.

Miluje lidi i děti s fenami je přátelský, se psy zatím nevyzkoušeno. Vhodný pro venkovní chov, kde bude mít dost prostoru pro pohyb. Na vycházkách má páru, je učenlivý a má radost ze života. Za pamlsek se překonává.


Mladý kříženec NO nalezen 4. dubna na Kumburském Újezdě (Nová Paka)


Tento pejsek byl nalezený 22.4.2015 v Mříčné. Je to odrostlé štěně.


V neděli 26.7.2015 na benzínce Shell ve Studenci (směr Jilemnice) dle kamerových záběrů, utekla z auta tato fenka jezevčíka. Majitelka (na fotce) přijela na pumpu kolem 17h 50 minut toho dne, nechala otevřené přední dveře a šla na benzínku. Poté z auta vyskočila fenka a dala se naútěk, za ní z auta vyběhl cca 8 letý chlapec. Žena poté i s chlapcem asi 20 minut fenku hledali, pak nasedli do auta a odjeli. Dnes se nám podařilo pomocí sítě velmi plachou a vystrašenou fenku odchytit. Dle veterináře jí může být 10 let, možná více. Váží cca 4 kg, v době odchytu neměla obojek, nemá tetování, pouze neregistrovaný čip (číslo – viz fotka).
Žena přijela v tmavě modré škodovce (hatchback), SPZ byla na kameře nečitelná, ale jednalo se o středočeskou SPZ..

Za jakékoliv info, které povede k vypátrání majitelky jezevčice budeme rády.


Asi týden běhá po Nové Pace pejsek menšího vzrůstu, barva pepř a sůl. Podařilo se ho odchytit. Hledá se majitel nebo svědci.


Několik týdnů  na Čeřovce v Jičíně pobýval kocourek, který byl asi zvyklý doma. Venkovní pobyt odnesl nemocí, po doléčení antibiotiky budeme hledat nový domov.

U kocourka byla diagnostikována zhoubná nemoc FIP, proto jsme ho nechali odejít do kočičího nebe.


V sobotu 24. října jsme přebrali od policie pejska nalezeného u Penny marketu v Nové Pace. Je to nejspíš kříženec westíka, starší pes, neměl obojek, čip zjistíme.


Dnes ráno (13.11.2015) se u domova pro seniory v Nové Pace našel tento kocourek. Jsou mu maximálně 4 měsíce.


Mladý pejsek (odrostlé štěně), byl odchycen v sobotu 5.12. v okolí Kalu (Pecka). Běžel za modrou fabií, ale vyhlížel i další auta.
Měl tkaný, barevný obojek, čipovaný není.


12/2015

 Bena si pořídili lidé z útulku. Zpočátku se mu věnovali, chodili s ním běhat atd…Ben byl štastný. Pak se změnila jejich rodinná situace a Ben zůstával zavřený v kotci, nebo uvázaný na řetězu. Občas se mu podařilo zdrhnout, celé město už ho zná. Ben nikdy nikomu neublížil, vždy se nechal dovézt zpět.

Nakonec skončil Ben u nás.Jsou mu asi čtyři roky.

Ben našel nový domov.


12/2015

 Roční kříženec NO Fox

Po dobu co je u nás, se mu zhoršila chůze, absolvoval rtg, kde se zjistilo, že má DKK (dysplazii kloubu kyčelního), bohužel ten nejhorší stupeň. Pokud nebude operován, za pár let (snad), bude muset podstoupit eutanazii. Jedinou možností je operace -dle ortopeda je pro psa velikosti Foxe řešení totální endoprotéza kloubu. Cena může dosáhnout až 55 tisíc.S novým kloubem bude Fox bez bolestí. Pan doktor nám řekl, že zatím bolesti asi nemá, ale až začnou, půjdeme do toho. Zatím mu přidáváme chondroprotektiva.

Fox je v dočasce!!! Vzhledem k prázdninovému provozu jsme se rozhodli Foxe objednat hned v září na operaci v Animal Clinic v Praze. operovat jej bude MVDr. Hnízdo.


12/15

Přijali jsme do útulku pětiletého pejska, jehož paní šla do penzionu pro seniory. Cipísek dva dny nepřijímal potravu, pak se ale rozkoukal a je v dobré náladě.
Když přicházíme, nosí nám hračky, panáčkuje a prosí předními. Když se vracíme z vycházky, zoufale se brání a nechce do kotce.
Také asi není na venkovní odchov zvyklý.

Cipísek našel nový domov.


12/2015

Mladý pejsek (odrostlé štěně) ,byl odchycen v sobotu 5. 12. v okolí Kalu (Pecka). Běžel za modrou fabií ale vyhlížel i další auta.
Měl tkaný,barevný obojek, čipovaný není.

Psa nikdo nehledal, šel do adopce, kde dělá radost.


Díky všímavým lidem jsme objevili domácnost na vesnici, kde žili ve velice nevhodných podmínkách psi i kočky.
Zvířata byla zavřená v domě, ve vlastních výkalech, jídlo úměrné životnímu stylu majitelů,. Tři malé fenečky se nám podařilo dostat dohodou , ty fenky poprvé viděly nebe, poprvé stály na čisté zemi a poprvé baštily konzervu.

Jen podotýkáme, že majitelé nejsou zlí, a fenkám neubližovali.

Jsou to roční slečny, Máša, Naďa a Adélka

Všechny fenky našli nový domov.