Nalezenci 2016

01/2016

Fena labradora

Vrácena majiteli.


Johny

Přijali jsme dvouletého opuštěného prcka( 8 kg), křížence. Hodný, vděčný, mazel.

Johny našel domov v Jilemnici.


Spolu s Johnem jsme osvobodili také sotva roční fenku, taková tříčtvrteční kříženka NO, velmi hodná, mazlivá až vtěrka. Oba byli zavřeni na malém prostoru, bez péče. Krmili je cizí lidé.
Fenku také čeká 29. ledna kastrace.
Děkujeme všímavým lidem, kterým zavření psi nebyli lhostejní a prakticky se včas zabránilo i množení.
Tess půjde po kastraci do nového domova v Semilech.


Ledňáčci a statečná maminka Cindy

Dostali jsme SOS zprávu, že se v noci ze soboty na neděli narodila štěňata fence, venku v boudě. Rodinku jsme převezli do útulku, maminka zprvu vystresovaná nakonec zalehla a začala prcky krmit.
Dětí je šest-narození 30. ledna 2016. Fenečka je cca 5 let stará. Všichni budou v budoucnu k adopci.
Štěňata i maminka Cindy, našli nové domovy.

Žofie a Amálka

Dvě dvouměsíční fenečky, po mamince malého vzrůstu, v novém domově by měl být gauč a laskavá ruka.

Obě fenečky našly nové domovy.


02/2016

Bleck

Telefon: „Nalezli jsme psa, přijdte si pro něho!!!!“ Hlas volajícího se nám vůbec nelíbil.Raději jsme neváhali. Našli jsme hubeňourka, vyplašeného, hladového…samozřejmě , nálezce byl majitel 🙁

Black je podvyživené štěně, ještě nepřezubené, je hodný, hrozně hladový, nevydováděný.

Po karanténě bude k adopci, jelikož majitele hledat nemusíme :-/

Bleck našel nový domov.


Majda

Majda je asi 4-5ti letá skorolabradorka. je kastrovaná, moc hodná, vhodná do bytu neničí, je čistotná, snese se s ostatními.

Majda našla nový domov.


Rocky

Hledáme nový domov tříletému boxérkovi.
Rozpadla se mu rodina a majitelka se dostala do svízelné situace. Rockymu spolu s námi hledá nový domov. Pejsek je zvyklý na děti, je hodný , nikdy se nedostal do konfliktu s jiným psem. Nese rozvod z celé rodiny nejhůř, potřebuje nové zázemí, rodinu, kterou si bude hlídat celým svým boxeřím srdíčkem.

Rocky našel nový domov.


03/2016

Alan

Čtyřletý kříženec-úžasňák- hledá nový domov.Je temperamentní, zemřel mu pán a paní se stěhuje do bytu. Tak energického mlaďocha by u hlavní silnice nezvládla. Přijali jsme Alana k nám, aby nebyl u opuštěného stavení a hledáme mu nový domov. V jeho prarodičích může být něco loveckého, trochu BOC, a někdy se chová jako chrt 🙂
Zatím není vychovaný, ale je moc hodný a hravý. Jakoby se zarazil ve štěněčím věku.


Daisy

Čtyřletá kříženka labradora se šarpejem majitelce často utíkala, proto ji měla na řetězu. Když se dostala k nám, tak ji majitelka dala k adopci. Daisy potřebuje domov s plotem nebo do bytu  dlouhé procházky.

 Daisy je zdravá, čistotná a kastrovaná.

Daisy našla nový domov.


Bady

Milý pejsek, zvyklý celý život na rodinu a volnost, si to doma pokazil. Bohužel, kousnul malé děcko.Jak to bylo, se nedozvíme, Badymu je deset a všichni ho měli rádi a on je. Nechceme, aby dožil v útulku, hledáme mu domov , v bezdětné rodině.

Bady našel nový domov.


Amy

Amy je osmiletá fenka, kříženka pitbula. Byla odebraná pro týrání. Nyní se již oklepala a je z ní milá fenka, která miluje lidi.  Se psy se snese, ale vše ostatní loví! Není tedy vhodná do domácnosti s jiným zvířectvem.
Amy je kastrovaná.


Blesk

Tříletý pejsek hoden svého jména. Tempramentní, pohybuje se jak do dálky, tak do výšky, každou překážku překoná, ale to proto, že chce za lidmi. je to nohsled, v přítomnosti lidí se drží. Krásný a veselý pejsek, který by potřeboval sportovat, běhat u kola, turistit…..Má rád lidi, děti , ostatní psi mu zatím vadí, alespoň ti v útulku. Blesk je kastrovaný.


Punťa

Punťa žil na řetězu, nevíme, zda celý svůj život, nebo jen v posledních měsících, než ho lidé zachránili. Nyní je v dočasce a objevuje svět. jje to moc hodný, tichý a klidný pejsek, který je nekonfliktní s ostatními.

Je kastrovaný, a protože je starší, šance na adopci je minimální. přesto doufáme, že ještě pár let bude š´tastný DOMA.

Punťa našel nový domov.


Annie

Kříženka labradora, stáří 15 měsíců. Moc hodná fenečka, vrácena z adopce. Alergie v rodině. Annie se snese i se psy i s fenami, má malou vadu na kráse, zřejmě vlastní matka ji po porodu ukousla kus ucha. Je velice čistotná.8. března podstoupí kastraci a bude k adopci. Do velmi dobrých rukou!

Annie našla nový domov.


Aranka

Tříměsíční fenečka bude v dospělosti stř. vzrůstu, max do 15 kilo. Byla vyhozena s ostatními sourozenci. Ti už své domovy našli, ona zatím čeká. Hledáme ji domov , nevhodná k venkovnímu odchovu a ne k reprodukci.

Aranka odjela domů na Moravu k milující rodině.


Max

Vrácen majiteli.04/2016

Don


Majla

Rok, max. dva roky stará fenečka, spíše drobnější, v době nálezu vážila 8 kilo. Velmi hodná, kontaktní, snese se i s fenami, fixuje se na lidi. Čistotná.Chytrá, nebude s ní mnoho práce. Ideální pes pro agility nebo jiné psí aktivity.
Našla se se starou otevřenou ránou na zádech, asi po pokousání.Je ošetřená, sešitá rána krásně srostla. Ted je po kastraci. na stehy půjde koncem příštího týdne.
Je v dočasce v bytě.

Majla našla nový domov.05/2016

Ben

Po roce se nám vrátil z adopce Ben. Odešel jako osmiměsíční , s rodinou se sžil dobře, bydlel doma, spal i v posteli, vyrůstal s dětmi.
Po roce ze dne na den se ocitl v útulku, důvod: alergie u dítěte.

Ben je kříženec NO, je hodný, kamarádský, stále hravý. Měli jsme ho na Psím festivalu v Jičíně, absolvoval celodenní akci mezi cizími psy na jedničku.

Zatím není kastrovaný. je zdravý a čistotný.

Ben našel nový domov.


Nero

Začátkem května se našel v Košťálově ( u Jilemnice) tento mladý cca 1 rok starý pes. Bez čipu, má pouze silný hnědý kožený obojek. Z okolních obcí se k němu nikdo nehlasí.
Majitelé se našli!!! 


Bobin

V neděli 8.5. odpoledne k nám přivezli lidé psa, kterého odchytili u státovky ze Sobotky směr Jičín. Pejsek je starší, zaprášený na krku starý kožený obojek.

Po majiteli ani stopa, pejsek je hodný, starší, je kastrovaný. Je přátelský, čistotný, veselý.a nenáročný. S dětmi je v pohodě, s fenami kámoš, s klidnými psy by asi taky nebyl problém.

Je to takový klidný vycházkový pejsek, nebo do domečku se zahrádkou, jako společník.


Týna

Přijali jsme dnes asi pětiletou malou fenečku. Majitelé s ní objížděli útulky, pak ji dokonce chtěli nechat na veterině uspat.Nesměl se s fenkou vrátit domů.. Údajný problém by měly být četné noční epileptické záchvaty.
Máme ji v dočasce, lék pro první pomoc připraven .Záchvaty se nekonají, vyšetření srdce a krve a i na boreliozu vyšlo v pořádku. Proč u nich záchvaty měla a co je spouštělo, nikdy se nedozvíme.
Týna je po kastraci, i operace proběhla v naprostém klidu.

Hledáme jí nový domov. Snese se úplně se všemi. Je hodná, klidná a čistotná. Bez problému s dětmi, psy, fenami, kočkami, prostě ideální psí společník.

Tána našla nový domov.


Flat


 Sunny

Podařilo se konečně odchytit pejska, který se toulal několik týdnů po Košťálově. Přijali jsme ho do útulku. je hubený, zesláblý, přestože ho hodní lidé měli několik dnů doma. Jejich psi ho nepřijali. pejsek projde karanténou, vet. prohlídkou, očkováním, výkrmnou .

 

Miky

Miky je mladý, max. roční pes střední velikosti, plyšák. Dle svědků byl vyhozen z auta. Miky je moc hodný, k dětem téměř asistenční ( když se nám v autě rozplakalo děcko, přeskočil plot a už u něho seděl 🙂 )
Ploty pro něho nejsou překážkou, ale ne proto, aby utekl, ale proto, aby si zkusil, že jdou zdolat a vrátil se hlavním vchodem. Drží se lidí a se psy nejde do konfliktu. Je ještě štěněcí, hravý i čúrá na holčičku.
Hledáme mu domov, kde bude členem lidské smečky.

Miky našel nový domov.


Vlada alá Majk

Večer 14.6.2016 se u hlavního tahu směr Nová Paka – Jičín, blízko Lidlu našel tento pejsek. Dle svědků zde ležel od rána. Psa nejspíš srazilo auto a následně se odplazil na louku podel silnice. Pejsek má dvojitou frakturu pánve, je hospitalizovany na veterine v Nové Pace – MVDr. Cholmatová.
Hledáme urgentně majitele! Pes musí podstoupit operaci!

Dne 21.6.2016 proběhla operace sraženého psíka.Nyní je Valda po operaci, má léky na bolest a budeme čekat.

Našel se majitel, ale pejska se vzdal. Sám je ve finanční tísni. Aspoň víme, že Valda se doma jmenoval Majk a narodil se 1.6.2010.
Pejsek je moc hodný, snáší děti, ostatní psy a feny, není uštěkaný, je čistotný, drží se lidí.

Valda našel nový domov.06/2016

Conie

Vrácena majiteli.


Bára


Kavalír

Vrácen majiteli.


Damián

Damián je asi devítiletý krásný pes „samá ruka samá noha“ je moc hodný, a zdravý. zatím není kastrovaný. Přátelský k lidem a fenám, se psy zatím ne.


Rocky

Osmiměsíční štěně křížence boxera nemělo jednoduchý vstup do lidské smečky.
Jako dvouměsíční štěně šel do adopce, rodina ho ted vyhodila, a jeho původní majitelka si ho zpátky nakonec nevzala.
Pejsek je hravý, učenlivý, snáší se v pohodě s klidnými psy , s fenami, s dětmi.

Rocky našel nový domov.


Jezevčice Adéla

mezi Studýnkou a Pustou Prosečí (Nová Paka) se pohybovala ztracená jezevčice, v noci se ji podařilo kolegyni odchytit.
má červený obojek. Čip ani tetování nemá. Jedno oko má slepé.


Flíček

Přijali jsme Flíčka,který byl dlouhodobě zavřen na malém balkonku, často i bez vody, je to maličký,starší pejsek, zatím v karanténě, ale už vás s ním seznamujeme. Měl by být naštvaný na všechny lidi, ale on je tak hodný a radostný! Flíček měl v předcích asi jezevčíka. je to ohromný mazel, snese se se všemi psy i fenami, dětem by neublížil. jen nechce být sám, tak hledá, kudy z kotce ven. Proto ideální společník do bytu, nebo domečku ale ve společnosti s páníčkem.

Flíček našel nový domov.


Scooby


08/2016

3.8. byla odchycena malá, mladá , vystrašená a vyčerpaná fenečka v Horní Nové Vsi Lázně Bělohrad.
Dva dny už pobíhala zmateně v Kotykově aleji a po silnici směr Hřídelec.
Fenka byla odchycena březí a porodila u nás 21.9.2016 čtyři krásná štěňátka.


V sobotu 8. října odpoledne byla v lese nad Mlázovicemi (Jičínsko) nalezena mladá fenka. Bez čipu a bez obojku, poslušná, přátelská.

Fenka 10.10.2016 odjela s majitelkou domů. Utekla jim, když byli na dovolené a hlídali ji přátelé.


Na kolejích v Borovnici se 10.10.2016 našlo toto štěňátko. Je to fenečka, cca 4-5měs. Zablešená a začervená. Na krku měla obyčejný kožený obojek.

Fenečka našla nový domov.


Ve čtvrtek 20.10. večer nám předala paní nalezené kotě. jde o dobře živeného kocourka, nalezen z ulici Lípová, tj. za Stránskými u kolejí.


22.10. nám ráno dovedli občané tohoto psíka. Je to kluk, čip zjistíme.
Nalezen na Štikově – Nová Paka.

Hledá se majitel.


22.10. večer nám byl dovezen tento starý pejsek, kluk.
Hodní občané Úbislavic ho zachránili za pět dvanáct. Dle všeho byl pejsek celou noc v potoku /strži ze které nemohl vylézt. Je moc hodný, odevzdany.
Nemůže chodit, špatně vidí, je podvyziveny. ..
Dostal injekce na bolest a nyní je zachumlany v dekach v naší buňce.
Další dny rozhodnou. Potrebovali bychom pro něj dočasnou péči, možná, že bude jeho poslední.
Nevylučujeme ani možnost , že se zatoulal a nemohl se dostat zpět. Třeba ho někdo velmi postrádá.
Prosím pokud víte komu pejsek patří a nebo můžete poskytnou dočasnou péči, volejte.

23.10. – Pejsek se prospal v teple, ráno se postavil na zadní, je ještě slabý. Žere, pije, močí a je slepý.

25.10. – pejsek se vrátil ke svým majitelům.


 3.11.2016 večer se našla tato kočička.

kocicka-3-11


25.11 jsme přijali unaveného a vyčerpaného malého pejska.Má stahovací obojek.Bez čipu.Toulal se dle svědků nějaký čas po Ústí u Staré Paky ale nikdo ho tam nezná. Začínající šedý zákal a šelest na srdíčku.
Pejsek je už doma u svých majitelů. je mu 18 let!!!

18let


V neděli 27.11. večer se našla v Karlově (u Nové Paky) fena výmarského ohaře. Nemá ani čip, ani tetování.


Dnes (15.12.) jsem u benzinové pumpy v Lázních Bělohrad sebrala kotě, které se krčilo u vstupních dveří údajně už od rána. Nabízí se myšlenka, že je vyhozeno.

Je to max. půlroční kocourek, na veterině mu vytáhli mléčný zub, nasadili atb a kapičky -oči, nos. Dostal Advocate a pracovně se jmenuje Nafťáček 🙂…i když jsem brala benzin.

V pátek už jel do náhradního domova k rodině, milující zvířata.


Na silnici u Nové Paky (od Bělohradu) se 27.12. našla malá fenečka s obojkem.
Fenka odjela ještě večer domů.


Včera 29.12 po 21 h, hlášen sražený pes u Polikliniky v Nové Pace. Nekastrovany, nečipovaný , bez značení. Měl pouze antiparazitni obojek. Majitelé se našli, tělo pejska si převzali. děkujeme za sdílení. A hlídejte si svoje bafany.

Majitelé si tělo převzali.


30. 12. navečer se našla na Kumburském Újezdě (u Nové Paky) stará vyčerpaná jezevčička. bez obojku, bez čipu, zablešená, hubená, špatné zuby, na liště nádory. Dle svědků byla viděna asi před 4 dny v obci Radim.