Našli domov 2013

27.12.2013

Bady našel nový domov.

Bady je 4 letý zlatý retrívr. Je to přátelský, hravý, aktivní pejsek. Typický zástupce své rasy, zpočátku bázlivý. Má rád děti, kočky, fenky.


8.12.2013

Eliášek konečně našel nový domov!

Eliáška jsme se ujali kvůli podezření na nedostatečnou péči (i s ohledem na zkušenost, kterou s jeho majiteli máme) Náš úmysl byl zjistit jeho zdravotní stav a najít mu láskyplný domov. Hned bylo jasné, že není v pořádku. Jinak vitální a veselé štěně neustále zvracelo. Nebylo schopné v sobě chvíli udržet potravu. Vyšetřením se zjistilo že má pravděpodobně zvětšený jícen a PDA – vrozená srdeční vada, která je řešitelná pouze operativně, jinak hrozí úmrtí do 1 roka života. Zítra ho prohlédne kardiolog v Praze a pokud bude šance Eliáška zachránit, jdeme do toho. Předběžná částka za diagnostiku, zákrok a hospitalizaci je 21tisíc .

9.8.2013 –ELIÁŠEK dnes absolvoval několik vyšetření u MVDr. Najmana, diagnóza byla potvrzena (popis u alba). Nejdůležitější informace je, že pan doktor doporučil operaci. Eliášek má velkou šanci. Vše vypukne ve čtvrtek. Více informací případně dopíše Aneta, právě teď jsou na trase Praha-Paka.
Děkujeme znovu všem za podporu!

Eliášek posílá moc pus všem, kteří přispěli na jeho operaci. Jsme moc vděční za takovou spoustu skvělých lidí kolem nás! Na účtě už máme více než 30 000 Kč.

Eliáš má operaci konečně za sebou a zvládl jí!!! Operace srdce i jícnu proběhla v pořádku a Eliáš se pomalu probírá z narkózy. Dnes zůstává hospitalizovaný na klinice, aby byl pod dohledem, zítra se uvidí. Díky všem za podporu, můžete si, stejně jako my, zhluboka oddychnout!:)


13.11.2013

Kočičku si odvezla nová panička do Dřevěnice.

Toto kotě bylo nalezeno dne 9.11.2013 u sportovního areálu v Jičíně. Jedná se o ani ne dvouměsíční kočičku.


2.11.2013

Max našel domov.

Max je 3 letý skoro bígl s typickou bíglí povahou „poslechnu až někdy“ 🙂 Jinak je moc hodný, milý, klidný, se psy snášenlivý,koček si nevšímá. Hledám mu domov spíše v bytě, nebo v domku s přístupem dovnitř, venku se trápí. Doma je absolutní vzorňas, čistotný, nic neničí. Hodil by se spíše ke starším lidem. Umístěn u nás v depozitu Týniště nad Orl.


17.10.2013

Mňouk našel nový domov v Ústí n.Labem

Mňouk, asi čtyřměsíční nalezenec z příkopu. Čistotný,zdravý a mazlivý kocourek, hledáme pro něho domov, protože v současném dočasném azylu dlouho nemůže být.Je velmi přizpůsobivý, okamžitě se naučil v bytě na kočičí WC,čili může být chován v bytě, nebo naopak venku u domku.


14.10.2013

Nikitka našla nový domov u mladého páru z Prahy.

Niki je tříletá menší fenka (cca 10 kg), které se zbavili původní majitelé.Doma je čistotná, s ostatními psy vychází perfektně, je spíše submisivní. Ačkoli nezažila příliš laskavé chování, na lidi nezanevřela, spíše naopak. S Niki se brzy chystáme na kastraci a po ní bude moci do nového domova. Niki je asi tříletá menší fena (cca 10 kg), která nikdy nebyla zvyklá na řádnou péči páníčků, a je tedy ohromně vděčná za jakoukoli pozornost, kterou jí člověk věnuje. Je to skvělá psí parťačka!


28.9.2013

Růženka našla domov u hodné paničky.

Růža je cca 2měsíční vyhozené kotě. Krásná semišová, miloučká. Adopce s podmínkou kastrace v dospělosti .Domácí azyl u Týniště nad Orl.


26.9.2013

Albert našel nový domov na Snu zvířat.

Albert je jeden z labradorů, kteří byli nalezeni ve stejné době na místech nedaleko od sebe. Albert je asi 1 rok starý pes, hravý a vitální. Při příchodu k nám měl odřené klouby na všech nohou a špatně chodil, dnes už běhá bez problémů.


19.8.2013

Zuzanka našla domov u hodných lidí v Horní Branné.

Zuzanka je malé zachráněné koťátko které hledá vlastní pelíšek.Milá,hodná,čistotná,mazlící,odčervená.Adopce pouze do velmi dobrých rukou a s podmínkou kastrace v dospělosti.


17.8.2013

Cak našel domov u paní v Hradci Králové.

Cak je mladý pejsek, který se k nám dostal ve špatnám stavu. Měl sedřené packy do krve, byl vyhublý na kost a bál se jakéhokoli pohybu. Pravděpodobně žil někde zavřený a vše vidí poprvé. Nicméně dělá ohromné pokroky a je den ode dne lepší. Ženy miluje, mužů se zatim ostýchá.


17.8.2013

Vili našel nový domov.

Vili je asi roční labrador, který byl nalezený v lese pod Kumburkem. Vzhledem k tomu, že ve stejné době bylo nalezeno několik dalších labradorů v okolí, myslíme si, že byli záměrně vyhození a že se možná jedná o psy z bývalé množírny.

Vili byl po ochycení velice slabý, hladový, měl odřené nohy a vzhledem k tomu, jak chodil, to vypadalo, že ležel dlouho na tvrdém povrchu a nejspíš zavřený v malém prostoru. Vili je u nás 3 týdny a je z něj krásný, čilý kluk. Žebra už dávno nejsou vidět a známky po špatné chůzi jsou také pryč. Je to velice hravý pes, který miluje klacky a míčky, běhání a dovádění s jinými pejsky.


12.8.2013

Toník našel nový domov v Praze.

Ve Zlámaninách u Nové Paky pobýval několik dnů vyhladovělý mladý pejsek. U nás jsme zjistili, že má poškozené zuby a sedřené polštářky na packách. Zpočátku chodil jak starý pes, celý bolavý. Vypadá to, jakoby delší dobu trávil zavřený ve tmě. Dnes už je Tony veselý a čilý psí kluk. Přátelský se psy, fenami, lidmi, dětmi. Hledáme pro něho domov.


10.8.2013

Dne 10.8.2013 našel Argo nový domov

Argo je roční (zřejmě) kříženec RTW a NO. Je to úžasný pes, hodný, poslušný s fenkami v pohodě, se psy ještě nevyzkoušeno.


5.8.2013

Lili našla domov v Praze.

Lili je milá asi 2 měsíční kříženka, které se zbavili majitelé.


29.7.2013

Dne 29.7. si Kofolu odvezla nová majitelka do Dolního Lánova.

Kofola dne 16.7.2013 úspěšně absolvovala další operaci píštělí a kastraci

HLEDÁME DEPOZIT/NOVÝ DOMOV PRO TUTO FENKU!
Je asi 2-letá, vyhozená. Váží asi 7kg, má píštěle – oboustranný zánět zubů. Léčbu zajistíme. Se psy a kočkami nemá problém, je milá a přátelská.


23.7.2013

Dana měla obrovské štěstí, že si jí nechala naše skvělá depozitářka Lucka.

Dana žila jedenáct let na horách s pánem, který pro ni neměl vlídné slovo,jak to u psů bývá, přesto ho milovala. Pán zemřel a Dana zůstala sama. Dana je úžasná, hodná, trpělivá, klidná, na svůj věk velice zachovalá. Zuby jako mladá holka, nohy v pořádku, malinko nadváhu. Narodila se 15.7.2002. Hledáme hodné páníčky, kterým bude ještě pár let dělat radost. Má v genech po rodičích dlouhověkost.


21.7.2013

Dne 21.7. našla Fany nový domov u rodiny z Lánů u Lázní Bělohrad.

Fany je asi 5 let stará drobná labradorka. Velice milá a kontaktní. Miluje hračky, které si nosí i na procházky. Vhodná do domku se zahrádkou. Má ráda ostatní psy.


14.7.2013

Betuška našla domov v Plzni.

Bětka je vyhozené štěně nalezené na Podlevíně. Trochu se bojí, ale učí se rychle.


14.7.2013

Kubíček má novou paničku a domov v Praze.

Kubíček je asi 4 roky starý kříženec menší velikosti, který se toulal po Lázních Bělohrad. Majitelé ho zpět nechtěli, tak skončil Kubíček u nás v kotci. Je to z počátku plachý pejsek, ale jen co se trochu osmělí, je z něj obrovský mazel a závislák.


23.6.2013

Lojzík našel novýd domov 23.6. u mladých lidí z Prahy.


18.5.2013

Netopýrek Káča dnes našla domov u moc milých lidí a odstěhovala se až do Českých Budějovic.

Někdo nám v noci z 19. na 20.4. hodil za plot fenečku. Vytrvale stála u vrátek a čekala na pána. Navíc ve špatném zdravotním stavu – má zánět močového měchyře. Co má za sebou nevíme, ale teď už bude jenom líp. Kačka dostala antibiotika a odjela s Luckou do depozita Lípa.


18.5.2013

Bady odjel domů dne 18.5.2013

Tento pejsek byl nalezený 9.5.2013 pod Kumburkem, asi 3- letý, bez čipu, tetování.


17.5.2013

Denny odjel do nového domova, do Jeseníku.

Čtyřletý kříženec kokra. Po odebrání ze špatných podmínek (řetěz) našel domov.Ale jen na chvíli. Páníček odjel za prací do zahraničí a tak mu všichni společně hledáme nový domov. Se psy i fenkami je v pohodě, poslušnost bude potřeba dopilovat, neboť kokr v něm vítězí. Doma je čistotný. Denny je drobnější, než kokr, tak 10-12 kg, je očkovaný, čipovaný, odčervený. Denny je v kotci, pláče jako malé štěně. klepe se, ne zimou, ale stresem. Nemáme pro něho žádný volný depozit.


11.5.2013

Fenka našla nový domov u mladé rodiny v Plzni.

Hledáme domov této tříměsíční fenečce, které se zbavili majitelé.


22.4.2013

Betynky se natrvalo ujali lidé, kteří jí našli a přivezli k nám.

Tato fenka byla nalezena v sobotu 13.4. v Nové Pace Zlámaninách. Je po operaci. Přišla o část pysku a má obnaženou čelist. Užívá antibiotika a léky na zhojení.


17.4.2013

Do třetice našla Bella domov u mladých lidí z Lomnice nad Popelkou

Bohužel se nám Bella opět vrátila. Nová majitelka porušila smlouvu a tak je Bella zpátky u nás. V pátek 12.4. byla Bella na kastraci.

4.4.2013 – Bella odjela s novou paničkou dne 4.4.2013

20.2.2013 – Bela novým majitelům utekla a když se našla, tak majitelé se rozhodli, že jí dál už nechtějí a tak jí vrátili. Dne 19.2.2013 jí poslali zpět do útulku po své známé. Hledáme tedy Bele nový domov, ať nemusí být dlouho v kotci. Je to moc hodná a hravá fenka, která potřebuje, aby se jí páníčci lépe věnovali, aby se její útěky již neopakovaly.


13.4.2013

Pepinka po dvou dnech u nás odjela do nového domova.

Pepinka je dvanáctiletá kříženka špice a má za sebou neuvěřitelný příběh. Před dvěma lety jí zemřela panička. Pepinka ji několik dní hlídala, než ji našel syn majitelky. Ten si ji vzal k sobě a staral se o ni. Před pár dny zemřel i on a Pepinka s ním byla cca 4 dny a snažila se ho olizováním oživit. Teď skončila u nás v kotci. Strašně se klepe, není zvyklá venku.


23.3.2013

Bára našla nový domov u rodiny v Libáni.

Barunka je hodná, ale zpočátku bojácná fenka. Majitelé jí nechávali běhat po obci a několikrát nakrýt. Pro Barunku jsme sehnali depositum, ale nevychází s místí fenkou, tak musí co nejdříve pryč. V pondělí byla vykastrována a po vyndání stehů může do nového domova. Na rentgenu bylo zjištěno, že má Bára staré zranění packy, které jí sice nebolí, ale nedošlapuje na ní. Moc toho tedy nenachodí a vyžaduje spíše klidový režim s krátkými procházkami. Barunka by byla ráda jedináčkem, ze začátku je nedůvřivá, ale člověk si jí rychle získá dobrotou a pohlazením.


17.3.2013

Brett zůstává už na dobro u paní, která si ho vzala do dočasné péče.

20.1.2013 -našli jsme Brettovi depositum a jeho psychický i fyzický stav se výrazně lepší a to bez zásadní medikace.

26.12.2012- testy na veterině zatím ukázaly, že ledviny jsou v pořádku. Bílé krvinky ale nedopadly moc dobře. Bret dostal antibiotika a čekáme, jestli zaberou. Pokud ano, jedná se o zánět. Pokud ne, může se jednat o leukémii.

Dne 19.12.2012 byl mezi Novou a Starou Pakou nalezený slepý labrador. Pejsek má nejspíš zánět v oku a problémy s ledvinami.


13.3.2013

Bibi našla nový domov.

Bibi – asi 2 měsíce staré štěně, které spolu s maminkou Kiki bylo zachráněné z příšerných podmínek. Bibi je natolik začervená, že se nemůže téměř ani hýbat. V současné době potřebuje kvalitní stravu a dostatek vitamínů.


6.3.2013

Neil našl nový domov v Liberci.

Neil rozhodně není typ psa, který by mohl být celoročně venku, natož v mrazech, které u nás v Podkrkonoší každoročně jsou. Prosíme, pomožte nám pro něho najít nový, alespoň dočasný domov. Kromě toho, že se nesnese s jinými psy, s ním žádné problémy nejsou.


28.2.2013

Arnie našel nový domov v Pardubicích.

Mladý celočerný ovčák nebo jeho kříženec. Stáří 10 měsíců. Moc hodné a učenlivé štěně. Vychází s ostaními psy a zvládá základní povely.


23.2.2013

Piškot našel nový domov u rodiny v Nové Pace.

V úterý 19.2. našla kamarádka mezi Úbislavicemi a Stavem na silnici štěně. Předtím tudy projelo auto, zastavilo a otočilo se. Štěně bylo v té chumelenici suché! Jsou mu sotva tři měsíce a váží 7 kilo. Hledáme majitelet a vzhledem k prapodivnosti nálezu nejspíš i domov.


22.2.2013

Pro Ričího si přijel nový páníček ze Slovenska.

Pejsek pudl, je velmi podvyživený, věk odhadnut na 10let, srazilo ho auto, vyšetřila ho veterinářka. Na krku měl řetízkový stahovací obojek.

Ričí, je ostříhaný, očkovaný, odčervený, odblešený, věk cca 10let, váha při přijetí 5kg.

Ričí našel nový domov dne 9.2.2012

Ričí se vrací z adopce, chtěl být vůdce smečky, proto se nehodí do smečky k dominatnímu psovi. Sdílejte, ať najde domov co nejdřív! Jeho místo v depositu obsadila Kiki s Bibi, takže to teď pro Petru bude dost komplikované. Musí co nejdřív pryč.


19.2.2013

Kiki našla nový domov v Praze.

Kiki – asi 1,5 roku stará fenka, maminka Bibi. Obě fenky byly týrané, u Kiki dokonce majitelé vyhrožovali, že jí snědí. Kiki je drobná fena vážící 12,7 kg, zpočátku vystrašená, posléze ohromně mazlivá.


6.2.2013

Peggynka se u nás moc neohřála a hned 6.2.2013 odjela do nového domova.


3.2.2013

Azi našla nový domov

Azi je asi 3 měsíce stará fenka střední velikosti, která byla léčena s parvovirozou. Nějaký čas byla hospitalizována, až se její stav zlepšil a bylo možné ukončit léčbu. Minimálně dalších 6 měsíců Azi nesmí přijít do kontaktu se psy neočkovanými proti parvoviroze. Ona sama už se cítí dobře, je ohromně vděčná a moc ráda by našla domov u lidí, kteří by se s ní často a hodně mazlili. Je chytrá a učenlivá, zvládá být sama doma, aniž by cokoli zničila (zkušenosti ze současného deposita).


28.1.2013

Fenečka našla nový domov.

Fence jsou 3 roky, je přátelská, zvyklá doma na teplíčko a vychovaná. Hygienické návyky má. Původní majitelé ji zanedbávali, ale koupání a psí kadeřník z ní zase udělají fešandu. Né na množení!!!


27.1.2013

Besynka odjela do nového domova do Turnova.

Besynka je asi 4-5 let stará fenka, která žila celý život na dvoře. Majitelé jsou nyní v domově důchodců a nikdo z rodiny si jí nevzal, tak skončila v kotci :-(. Besynka je ohromně milá fenka, zpočátku trochu bázlivá, ale zvykne si rychle. Pravděpodobně ale není zvyklá na jiná zvířata a zatím nevíme, jestli by s nějakým zvládla žít. Besynka je drobeček, má asi 6 kg, a i když byla zvyklá venku, nechceme, aby tak musela žít i nadále. Hledáme jí nový, alespoň dočasný domov. V kotci je moc smutná!


26.1.2013

Bertík našel nový domov v Plzni.

Bertík je mladý (cca 2roky) pejsek menší velikosti. Zpočátku bojácný, ale za týden, co je u nás, udělal ohromné pokroky. Milý, mazlivý, klidný, v domě čistotný. S ostatními psy nemá problém, vodítko zvládá bez problémů. Neštěká, neničí. Někomu jistě bude fajn parťákem.


13.1.2013

Konečně se i na Rexíka usmálo štěstí a dne 13.1.2013 odjel do svého nového domova.

Dne 8.7.2012 našla Asta nový domov u rodiny z Brna

Fenka a pes se toulali po Bradlecké Lhotě, pak byli viděni v Železnici a vrátili se zpět do B.L. Všichni je litovali, nikdo je nechtěl, dnes jsme je po dohodě s p. starostkou přijali k nám. Jsou správní, nejspíš sourozenci, větší hravá štěňátka:-)

Rex je temperamentní a veselý psík. Je mu cca 8-9 měsíců. Umí základní povely a i nadále se vzdělává v poslušnosti. A jde mu to. Hledáme pro něho domov, kde by měl možnost pohybu a laskavého pána. Je přátelský ke psům i k lidem.

Asta je úžasná fenka,sestra Rexe, asi 8-9 měsíční. Je poslušná a učenlivá. K lidem i ostatním psům a fenkám je přátelská. Hledáme jí super domov! Zaslouží si ho.


11.1.2013

Dona našla nový domov u mladé rodiny v Hradci Králové.

Dona se dostává do dobré kondice. Pomalu přibírá na váze a je veselejší. Ráda chodí na procházky a už by si i chtěla hrát s jinými psy. Je neuvěřitelně vděčná, mazlivá a tolerantní vůči jiným zvířatům.